top of page

Актуальні новини

26 серпня брав участь у щорічній серпневій конференції педагогічних працівників Рівного "25 років Україні - 25 кроків до утвердження національної освіти". Було підбито підсумки минулого навчального року, окреслено плани на майбутнє та відзначено навчальні заклади і педагогічних працівників міста.

На початку серпня мав нагоду взяти участь в тижневому міжнародному семінарі для учителів з Польщі, України, Білорусії та Азербайджану в Кракові. Захід відбувався за підтримки міжнародної організації Claims Conference, Jewish museum "Galicia" та за сприяння уряду Німеччини. Завдяки семінару вдалося прослухати лекції з історії від провідних викладачів Польщі, відвідати місця історичної пам'яті (Аушвіц, Біркенау) та обмінятися досвідом з колегами.

У п’ятницю 8 липня мав нагоду взяти участь у телепередачі «Шустер LIVE». Завдяки програмі вдалося поспілкуватися з представниками усіх областей України, вислухати думки сучасних українських політиків та в черговий раз переконатися у високій професійній майстерності Савіка Шустера.

Нещодавно учні 7-х класів Рівненської гімназії «Гармонія» відвідали перлину Поділля - місто Вінницю. За час подорожі нам вдалося побувати у музеї військової техніки, завітати до Національного музею-садиби ім. Пирогова, побачити та доторкнутися до експонатів музею ретро автомобілів, здійснити круїз на катері по Південному Бугу, завітати до дитячого розважального центру «Roshen», де нас зустрів «живий» робот», а кульмінацією нашої екскурсії стало водно-світлове лазерне шоу найбільшого фонтана Європи!

Друзі!

З Воскресінням Христовим щиро вас вітаю! Жити в радості й любові від душі бажаю! Запашною нехай буде Великодня Паска і до віку буде з вами світла Божа ласка! Христос Воскрес!

Учитель року-2016 в Чернігові…

чарівні миттєвості мого життя

 

     Кожна миттєвість у житті людини важлива, навіть зовсім незначна. А професійний конкурс  –   це та миттєвість, ради якої варто працювати, жити, мріяти…   Ради  пізнання нового, спілкування з колегами, тих теплих пізніх вечорів і ночей, які надихають на творчі злети і здобутки - потрібно мріяти.

Бо я вірю в мрії, навіть нездійсненні. Вірю, що вони можуть збутися. Ці мрії і є моїм натхненням і моїм успіхом.

    14 квітня 2016 р. чернігівська земля вітала оргкомітет, журі та учасників Конкурсу «Учитель Року-2016» у номінації «Історія».

    У період з 15 по 17 квітня проходили інтерв’ю з учасниками та конкурсне випробування «Майстер-клас».

Повна назва цього документа – “Договір та Встановлення прав і вольностей Війська Запорозького та всього вільного народу Малоросійського між Ясновельможним гетьманом Пилипом Орликом та між Генеральною старшиною, полковниками, а також названим Військом Запорозьким, що за давнім звичаєм і за військовими правилами схвалені обома сторонами вільним голосуванням і скріплені найяснішим гетьманом урочистою присягою”.

       Уряд пропонує починати реформу школи у 2018 році з 1-го класу. Про це повідомив заступник міністра освіти Павло Хобзей.

      За його словами, Міністерство освіти і науки також наполягає, щоб зміни у старшій школі розпочалися з 1 вересня 2018 року.

   Павло Хобзей повідомив, що така точка зору пояснюється кількома причинами. Перша – учні, які навчаються сьогодні у 7-му класі, у 2018 році закінчать 9-й клас. В цей час для них потрібно буде розробляти нові програми і підручники, якщо вони будуть продовжувати навчатися за старою системою. І це не дає можливості відтягнути початок реформи старшої школи на більш пізній час, адже підручники мають змінювати лише через 5 років.

Іва́н Мазе́па-Калединський (*20 березня 1639, Мазепинці — †21 вересня 1709, Варниця) — український військовий, політичний і державний діяч. Гетьман Війська Запорозького, голова козацької держави на Лівобережній (1687-1704)[1] і всій Наддніпрянській Україні (1704-1709). Князь Священної Римської імперії(1707-1709). Представник шляхетного роду Мазеп-Колединських гербу Курч з Київщини. У молодості служив при дворі короля Яна II Казимира. По обранню гетьманом, намагався відновити авторитет інституту гетьманства в Україні. Зробив великий внесок у економічно-культурний розвиток Лівобережжя.  Після поразки під Полтавою врятувався в Молдовському князівстві. Помер у місті Бендери.

15 березня Рівненська гімназія "Гармонія" зустрічала гостей з Дніпропетровська. До нас завітали представники Інституту вивчення Голокосту "Ткума" - Ірина Піскарьова (керівник освітнього відділу інституту) та Марина Стрільчук (науковий співробітник музею). Для вчителів історії м. Рівне був проведений семінар на тему "Уроки війни та Голокосту - уроки толерантності". В ході роботи семінару вдалося обмінятися досвідом та думками з приводу вивчення теми Голокосту в Україні та світі. Учасники зустрічі отримали велику кількість методичної літератури, медіаматеріали та сертифікати всеукраїнського зразка. В ході підведення підсумків заходу було прийнято рішення про подальшу співпрацю в галузі вивчення Другої світової війни та Голокосту. Як вчитель історії планую налагодити тіснішу співпрацю з вчителями історії Дніпропетровська.

Шановні друзі! Сьогодні, 10 березня у приміщенні Рівненської обласної бібліотеки відбулося урочисте нагородження переможців обласного етапу XV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості "Об’єднаймося ж, брати мої", присвяченого 25-річниці Незалежності України. Переможцем обласного етапу у номінації "Історія України і державотворення" став мій вихованець, учень 9-А класу Рівненської гімназії "Гармонія" - Красько Григорій!

Любі жінки!

Прийміть сердечні вітання з нагоди чудового весняного свята — 8 Березня ! Все найсвітліше, що є у нашому житті – весна, радість, щастя, кохання, пов’язане з Жінкою – берегинею роду людського.

Бажаю вам міцного здоров’я, великого жіночого щастя, добра, любові. Нехай у Вашому домі будуть спокій та добробут, а ваші серця будуть зігріті теплом та повагою рідних і близьких. Зі святом Весни, вас!

Ле́ся Украї́нка — видатна українська письменниця, перекладач, культурний діяч. Писала у жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики. Також працювала в ділянці фольклористики і брала активну участь в українському національному русі. 

Ула́с Олексійович Самчу́к — український письменник, журналіст і публіцист, редактор, лауреат УММАН, член уряду УНР у вигнанні, член ОУП «Слово». 

4-5 лютого в м. Березне на базі НВК №2 відбувся заключний етап II (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2016". Я брав участь у номінації "Історія" і давав конкурсний урок на тему: "Утворення та діяльність Головної руської ради.Українське питання на Слов'янському з'їзді у Празі". Дякую учням 9-Б, учителю - Наталії Василівні та адміністрації закладу за допомогу в проведенні уроку!Своєю перемогою завдячую усім тим, хто допомагав мені у підготовці та участі в конкурсі! 

                        Друзі! Дякую усім за підтримку!

Ця подія відбулась 72 роки тому. 2 лютого 1944 року звільнили місто Рівне від фашистських загарбників. З тих часів цю дату ми відзначаємо як День визволення Рівного.

За понад два з половиною роки окупації Рівненська область зазнала величезних людських втрат і значних матеріальних збитків. Гітлерівці знищили понад 100 тисяч громадян й понад 60 тисяч військовополонених. Були зруйновані підприємства, будинки, автошляхи... Жахіття окупації завершилися у січні-лютому 1944 року.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бій під Кру́тами — бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищемКрути та поблизу села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом Червоної Гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном з київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

В бою під Крутами оборонці української державності отримали переконливу військову перемогу. Наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні. 

Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року. 

  19 січня (6 січня ст.ст.) Свята Православна Церква святкує Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, або Богоявлення. Це велике двунадесяте неперехідне свято.Свято Хрещення Господнього – одне із самих древніх свят християнської Церкви. Його всановлення відноситься ще до апостольських часів. Древня назва свята - „ТЕОФАНІЯ”, що означає Богоявлення.

Слово „хрещу” по-грецьки означає „погружаю у воду”. Не можливо зрозуміти сенс і важливість хрещення, не роз’яснивши перш за все символічного значення води, про яке говориться у Старому Завіті. Вода – початок життя. Саме з води, беруть свій початок всі живі істоти. Де немає води, там пустеля.

З 18 січня у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах школах оголошено про карантин.

Згідно з рішенням постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій м. Рівного навчання призупинено з 18 січня. Подальша інформація - 22 січня.

 

Домашнє завдання для учнів:

7 клас - прочитати параграф 15, виконати завдання № 1-6 на ст.111 (Історія України);

              прочитати параграф 16, виконати завдання №1-7 на ст. 115 (Історія Середніх віків)

9 клас - прочитати параграф 24, виконати завдання №1-7 на ст. 176 (Історія України) 

              прочитати параграф 21, виконати завдання №1-7 на ст. 182 (Всесвітня історія)

10 клас - прочитати параграф 55, виконати завдання №1-8 на ст. 249 (Історія України)

              - прочитати параграф 35, виконати завдання №1-6 на ст. 204 (Всесвітня історія)

Друзі! Бажаю, щоб у 2016 році ви зробили все те, про що так давно мріяли! Щастя вам, міцного здоров’я, здійснення найзаповітніших мрій! З Щедрим вечором! Зі Старим Новим Роком!

Дорогі друзі! Мої найкращі побажання вам у світле свято Різдва Христового!!!

Друзі! Усіх вам благ та здійснення мрій у 2016 році! Зі святом!

 

 

21 грудня учні 7-А відвівідали Рівненський обласний навчально-реабілітаційний центр. Учні були вражені надто сумними очима маленьких діток. В тих очах було все — і страх, і віра, і надія на те, що їхнє життя таки зміниться на краще. Життя, яке прожили ці малята, ще дуже коротеньке, але, навіть, за такий короткий проміжок часу ці дітки вже встигли переконатися, що вони не такі, як всі, що в них нема тата і мами. 

Наш клас побажав цим хорошим маленьким людям щасливої долі та успіху в житті. Сподіваємось, що так і буде!

bottom of page